Po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ PINGWINA.W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane w pingwinki lub przyniosły swoje piękne maskotki .Wspólnie z przedszkolakami ustalaliśmy miejsca na ziemi ,gdzie żyją pingwiny i czym się odżywiają (pracowaliśmy z mapą). Ustaliśmy ,czy pingwin jest ptakiem???? potem opiekowaliśmy się jego jajkiem ,porównywaliśmy, który pingwin jest największy, a który najmniejszy ,który jest większy od naszych przedszkolaków ,taki sam i mniejszy – było wiele śmiechu przy tym porównywaniu .Zastanawialiśmy się do czego służy pingwinowi ogon ,płetwy ,dlaczego nie marznie w lodowatej wodzie i co to jest efekt cieplarniany . Na wszystkie moje pytania dzieci odpowiadały celująco zatem mamy w naszym przedszkolu bardzo dużo małych ornitologów. Na zakończenie imprezy odtańczyliśmy stary dobrze znany pląs „O jak przyjemnie i jak wesoło” i w dobrym nastroju rozeszliśmy się do naszych sal.