kaczki-grO nas

Jesteśmy 4  latkami 🙂 Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużą część dnia będziemy spędzać na dworze( o ile pozwoli na to pogoda). Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając kołysanek lub bajek.

Mamy nadzieję, że będzie to rok ciekawy, obfitujący w niezapomniane przeżycia, a praca w tym roku szkolnym przyniesie satysfakcję i radość z poznawania otaczającego nas świata zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Nasze nauczycielki  to panie Kasia Wójcicka i Wiola Surowiecka.Pomagają  pani Sylwia.

Kaczuszki w liczbach 🙂

25 dzieci – 4 letnich

„Kaczuszkowe ” zajęcia dodatkowe

Dwa razy w tygodniu pani Justyna ma z nami zajęcia gimnastyczne. Zajęcia logopedyczne  prowadzone są przez panią Mariolę . Chętne dzieci mają  katechezę z panią katechetką , panią Kasią.  Ćwiczenia rytmiczne i rytmikę  prowadzone są przez panią Magdalenę. Raz w tygodniu ćwiczymy  w ramach programu „Mali wspaniali”, raz w tygodniu mamy gimnastykę z elementami akrobatyki oraz uczymy się j. niemieckiego z panią Iwonką Finke.

Nasze piosenki i wierszyki

• Wierszyk „Nasza Ojczyzna”
  • 1.To piękna ziemia od gór do morza,
  • zielone lasy i żyzne pola,
  • kwieciste łąki,Wisła błękitna-
  • to nasza ziemia,ziemia ojczysta.
  • 2.Piękna historia,stare legendy:
  • o Białym Orle,Smoku Wawelskim,
  • o bohaterskim Warsie i Sawie,
  • i o stolicy naszej,Warszawie.
  • PIOSENKA „Jesienna szaruga”
  • 1.Deszcz po szybie ścieka:sza,sza,sza,
  • kapią kropke deszczu:pla,pla,pla.
  • Ref:Jesienna muzyka
  • dziś od rana gra:
  • sza,sza,sza,plum,plum,plum
  • ta -ra-ra-ra.
  • 2.Wiatr piosenkę śpiewa:tu,tu,tu
  • szumią z wiatrem drzewa;szu,szu,szu.

Co robią „Kaczuszki” w listopadzie…

Dzieci: