sowaO nas

Witamy w grupie Sówek 🙂
Rozpoczęliśmy kolejny – ostatni rok naszej „przedszkolnej przygody”.Póki co przed nami czas nowych wyzwań, nauki i beztroskiej zabawy. Tak więc do roboty! Jesteśmy chętni do zdobywania wiedzy, poznawania wszystkiego i wszystkich. Dlatego chętnie bierzemy udział w proponowanych nam zajęciach, które pomagają rozwijać naszą sprawność ruchową, systematyczność i umiejętność współdziałania. A to nam się przyda. Chcemy także powoli przygotowywać się do czytania i pisania. W dalszym ciągu będziemy poszerzać nasze zainteresowania plastyczne, muzyczne i sportowe. Tradycyjnie w naszym przedszkolu działamy proekologicznie, dbamy o środowisko, w którym żyjemy zbierając baterie, plastikowe zakrętki itp. Dużą wagę przywiązujemy do bezpiecznych zabaw i zdrowego odżywiania (zdrowa kanapka). Jak na starszaka przystało będziemy kształtować prawidłowe nawyki higieniczne.

Sówki w liczbach

Nasze panie to pani Joanna Zielińska,pani Marta Podgórska i pani Wiola Surowiecka. Pomagają nam pani Agnieszka Nalepa i pani Monika Tułaszwili.

[cms_progressbar item_title=”Mamy 6 lat” show_value=”false” value=”100″ width=”100%” height=”38px” striped=”no” color=”#81b747″ cms_template=”cms_progressbar.php” value_suffix=”6 lat”][cms_progressbar item_title=”Dziewczynek jest 11″ show_value=”false” value=”40″ width=”100%” height=”38px” striped=”no” color=”#d94e90″ cms_template=”cms_progressbar.php”][cms_progressbar item_title=”Chłopców jest 14″ show_value=”false” width=”100%” height=”38px” striped=”no” color=”#02b0d2″ cms_template=”cms_progressbar.php”]

Zajęcia dodatkowe „Sówek”

Dwa razy w tygodniu ćwiczymy chętnie na gimnastyce korekcyjnej z panią Justyną. Raz w tygodniu mamy też gimnastykę z elementami akrobatyki.
Chętne dzieci mają katechezę z panią katechetką.
Śpiewamy i ćwiczymy rytmicznie z panią Magdą. Uczymy się języka niemieckiego z panią Iwoną.
Spotykamy się również z panią Mariolą, naszą logopedą, która ćwiczy z nami prawidłową wymowę .W ramach programu „Mali wspaniali” poznajemy elementy karate.

Nasze wierszyki i piosenki

  • Słońce schowało się za chmury-
  • trzeba założyć dziś kalosze,
  • ogród się zrobił szarobury,
  • a z nieba pada deszczu groszek.
  • Powiało chłodem,dni są krótsze,bbl
  • ostatni listek z drzewa opadł,
  • a niedźwiedzica w ciepłym futrze
  • westchnęła cicho:- Już listopad…
[vc_colu