sikorki-grO nas

Jesteśmy 3 i 4 latkami 😉
Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Najbardziej lubimy bawić się całą rodziną groźnych dinozaurów, która mieszka w naszej sali, jeździć autami po wcześniej przygotowywanych trasach i gotować dla lalek i naszych Pań w kąciku kuchennym. Dużo czasu spędzamy również na wspólnej zabawie przy muzyce, ale cały czas pamiętamy o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Lubimy zabawy na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.
Nasze nauczycielki to pani Marta Piotrowicz i pani Beata Ryba.  Pomaga nam pani Grażynka Wróblewska i pani Agata Kopek.

Sikoreczki liczbach

Mamy 3 i 4 lata

Roześmiane Sikorki to…12 – 3 latków i 13 – 4 latków
Dziewczynek jest 10
Chłopców jest 15

“Sikorkowe ” zajęcia dodatkowe

Ćwiczymy chętnie na gimnastyce korekcyjnej z panią Justyną.

Uczymy się języka niemieckiego  z naszą  panią Iwoną.

Ćwiczymy i śpiewamy na rytmice z panią Magdą.

Spotykamy się również z panią Iwoną, naszą logopedą, która ćwiczy z nami prawidłową wymowę . Ćwiczymy już  w ramach programu “Mali wspaniali” elementy karate.

Nasze wierszyki i piosenki

Piosenka “Polka bałwanków”

1)Zimową poleczkę na śniegu lub lodzie

Kochają bałwanki i tańczą ją co dzień

Zimową poleczkę na soplach gra wiatr

Bałwanki się cieszą – o tak, właśnie tak

Ref: Ha, ha, ha, ha

Hi, hi, hi, hi

Śniegowe bałwanki

To my, właśnie my      /x2

2)Gdy w rękach miotełki, na głowach garnuszki

Z węgielków lśnią oczka i same mkną nóżki

Zimową poleczkę na soplach gra wiatr

Bałwanki się cieszą – o tak, właśnie tak!

Ref  j.w.

3)Stanęły na chwilkę, by otrzeć pot z czoła,

Lecz skoczna muzyka do tańca nas woła,

Zimową poleczkę na soplach gra wiatr,

Bałwanki się cieszą – o tak, właśnie tak!

Ref:j.w

“Sikorki” zajmują się w styczniu…

Eksperymentujemy

Dziecko:

• dostrzegają różnice w wyglądzie przedmiotów
  • prawidłowo podają liczbę przedmiotów, podają liczebność zbioru
  • układają proste kompozycje przestrzenne z figur geometrycznych
  • grupują książki w sensowny sposób i formułują uogólnienia typu: ta do tej pasuje, te są o podobnej tematyce, te są inne
  • stosują w wypowiedziach nowo poznane wyrazy związane z książką : autor, okładka, ilustrator, drukarz, drukarnia

Dziecko:

• znają znaczenie słowa „Karnawał”
  • wiedzą jakie tradycje są związane z okresem karnawału