Zimowe ptakoliczenie odbywa się w ostatni weekend stycznia każdego roku już od kilku lat.

Nasze przedszkolaki/grupa skowronków, kaczek i sówek/ na zimowe liczenie ptaków wybrały się 28.01.2016 .Spacerkiem i z uwagą rozglądając się po okolicach naszego parku Szczytnickiego w godzinę naliczyliśmy 148 krzyżówek, 84wrony,6 sikorek i 3 gołębie. Wszelkie obliczenia dzieci zapisywały swoim sposobem w notatniku „ małego ornitoliga.” Próbowaliśmy sfotografować ptaki w czasie lotu, żerowania czy pływania. Przed wyjściem na spacer dzieci przypominały o zasadach zachowania bezpieczeństwa w trakcie spaceru i najważniejsze zasady obowiązujące przy prowadzeniu obserwacji. W dniu następnym czyli 29.01.2016 grupa skowronków obserwowała i liczyła ptaki przylatujące do naszego nowego karmnika. Dzieci doliczyły się 3 sikorek i 2 wrony, które próbowały wykraść słoninkę .Zebrane dane odnośnie liczby widzianych ptaków i gatunków zostaną przesłane do bazy organizacji OTOP- organizatora imprez z tego cyklu.