W piątek 30 września dzieci z grupy „Jaskółek” już po raz drugi włączyły się w akcję Europejskich Dni Ptaków 2016. Korzystając z przepięknej aury i pięknych terenów Parku Szczytnickiego  udaliśmy się na spacer ,obserwując ,w miarę możliwości w spokoju i ciszy, przelatujące ,trelujące w powietrzu ,siedzące w koronach drzew i baraszkujące w stawie ptaki. Z powodu pory dnia – godziny przedpołudniowe- ilość obserwowanych ptaków nie była duża, ale dzieci poznały bez trudu gatunki :kaczki krzyżówki ,gołębie i wrony. Prawidłowo przeliczyły i fachowo potwierdziły swoje obliczenia na karcie obserwacyjnej. Do dyspozycji dzieci były lornetki i lupy do obserwowania innych okazów przyrody. To był bardzo ciekawy i odlotowy spacer . Wszystkie odnotowane informacje zostaną przesłane do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków,organizatora akcji na terenie Polski. Przed nami następne już zimowe ptakoliczenie 2017.

Pytanie : Czy w Polsce występuje ptak ,który nazywa się tak samo jak bohaterka baśni ze zgubionym pantofelkiem na balu?
Odpowiedz : Tak .Ten ptak to kopciuszek i obecnie wybiera się do ciepłych krajów.O więcej szczegółów z życia kopciuszka zapytajcie dzieci z grupy jaskółek .One to wiedzą!