9 listopada tuz przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości nasze przedszkolaki poznały historię tego święta. Niełatwo jest przekazać najmłodszym wiedzę na tematy narodowe i historyczne, ale w naszym przedszkolu staramy się aby tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju zostało przez dzieci w sposób szczególny zaznaczone.
Wszystkie przedszkolaki poznały symbole narodowe , słuchały hymnu narodowego i wspólnie z nauczycielkami recytowały wiersz „ Katechizm dziecka polskiego”
Zachęceni słowami prezydenta Komorowskiego „(..) Pragnąłbym, aby radość i duma w dniu 11 listopada towarzyszyła także najmłodszym obywatelom naszego kraju (…) ”od kilku lat poprzez robienie biało – czerwonych kokard narodowych włączamy się razem z naszymi dziećmi i ich rodzicami w obchody Święta Niepodległości.
W godzinach popołudniowych wszyscy chętni wspólnie z nami bawili się w robienie biało czerwonych kokard narodowych , które w większości zostały przekazane Radzie Osiedla , głównemu organizatorowi obchodów Święta Niepodległości na osiedlu Biskupin, Sępolno, Zalesie i Dąbie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii