18 i 22 listopada 2016 r. dzieci z grupy „Sikorek” , „Kaczuszek” , „Wróbelków” i „Skowronków”
w ramach realizowanego w placówce projektu „ Magia smaków” zostały zaproszone na warsztaty kulinarne pod hasłem
Zajęcia były fascynującą podróżą do świata smaków , zapachów i kolorów.
Dzięki zabawie w gotowanie połączonej z elementami doznań sensorycznych w prosty i przyjemny sposób można wspierać dziecko w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego go świata.
Zajęcia takie maja na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić i do zdrowego odżywiania pokazując im , że to co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.
Jest to zresztą kontynuacja dotychczasowych działań proponowanych naszym dzieciom takich jak :
( samodzielne pieczenie chleba ,wykonywanie kanapeczek wg wzoru, robienie sałatek warzywnych i owocowych , robienie soków, kiszenie kapusty, pieczenie pierników itp.)