Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek. A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują.

Dlatego 21 listopada 2016 r. przedszkolaki w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem: „Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą wkoło”.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, zachęcenie do poszanowania zabawek, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.
Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów- szkoda, że dzień minął tak szybko! Do domku dzieci zabrały wrażenia i książeczki z zagadkami o misiach.