„Sówki” wybrały się na wycieczkę do Milicza, do Fabryki Bombe,k 14 grudnia. Wyjechały skoro świt .Na miejscu powitały ich wesołe elfy, które przybliżyły tradycję ubierania choinki. Podczas specjalnych warsztatów dzieci dekorowały pierniki, pisały listy do św.Mikołaja, wrzucały je do specjalnej mikołajkowej skrzynki pocztowej, a wcześniej na listach pojawiła się pieczęć. Na stołach leżały wzory udekorowanych pierniczków, dzięki którym „Sówki” mogły się zainspirować , miały do dyspozycji słodkie, kolorowe pisaki, dzięki którym na piernikach pojawiły się ciekawe linie, figury, rysunki.Pierniczki wyszły przepięknie. Ciekawą częścią wycieczki był pokaz wykonywania szklanych bombek. Po prostu magia! Przywieźliśmy do przedszkola swoje zamówione bombki, ze swoim imieniem lub kogoś bliskiego. Wycieczka bardzo ciekawa, warto jeździć w takie miejsca.