Dzień Babci i Dziadka to święto bardzo ważne w kalendarzu imprez naszego przedszkola i nie tylko dlatego , że to święto szczególne , ale również dlatego , że przyjeżdżają nieraz do nas Dziadkowie z bardzo daleka i tylko z tej okazji możemy się spotkać w naszym przedszkolu.
I choć za oknem, mroźno, to w serduszkach naszych przedszkolaków bardzo gorąco,
Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach każdego ( i małego i dużego).
Tak też było i u nas . W tym roku po raz pierwszy tak zorganizowaliśmy „świętowanie” , że w każdym kolejnym dniu tygodnia każda kolejna grupa gościła swoich dziadków.
Dzieci przedstawiły program artystyczny , w którym zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie , i wręczyły samodzielnie przygotowane podarunki.
Wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez nasze „niezawodne” i wspaniałe mamy. Każdy wnuczek mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy prace plastyczne.
To było bardzo miłe i ciepłe styczniowe popołudnie , pełne wzruszeń i pozytywnych budujących emocji.