„Mini Ratownik”

W dniu 31 stycznia 2017 r. odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z udzielania pierwszej pomocy pt. „Mini Ratownik”. Warsztaty dla czterech grup: „Kaczuszek”, „Skowronków”, „Jaskółek” oraz „Sówek” poprowadziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak w razie potrzeby umiejętnie wezwać pomoc: wybrać właściwy numer, przedstawić się, powiedzieć, co się stało i gdzie.
Przypomniały sobie numery alarmowe do poszczególnych służb oraz co najważniejsze nauczyły się jak reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Największym zainteresowaniem podczas zajęć cieszyła się część praktyczna, podczas której nasze przedszkolaki zapoznały się z zasadami działania defibrylatora AED, dowiedziały się, gdzie to urządzenie jest dostępne oraz mogły na specjalnych fantomach samodzielnie przećwiczyć resuscytację.
Mamy nadzieję ,że przeprowadzone warsztaty pomogły zrozumieć najmłodszym , jak ważna jest pomoc drugiej osobie, niezależnie od wzrostu i wieku ,bo przecież nawet mały człowiek może uratować komuś życie – czasem wystarczy , że będzie wiedział jak sprowadzić pomoc.