Ja jestem mały pingwin
Bo nóżki krótkie mam
Ref: Tip-top, Tip-top, Tip-top
Tip-top, Tip-top, Tip-top
Tą piosenkę można było usłyszeć w naszym przedszkolu już od samego rana. Dnia 8.02.2017r. zorganizowaliśmy DZIEŃ PINGWINA. Dzieci (prawie wszystkie, dzięki pomocy swoich rodziców BRAWO!) przyszły poprzebieranie za pingwiny. Były pingwiny Cesarskie, Królewskie, Złotoczube, Adeli i kilka Małych. Na śniadanie kuchnia przygotowała pierwszą niespodziankę. Do zjedzenia był PINGWIN zrobiony samodzielnie przez dziecko z jajka, oliwki, marchewki i winogron. Zaraz po godz. 900 wszystkie pingwiny spotkały się na sali rekreacyjnej gotowe do wspólnej zabawy. Droga nie była łatwa, każda grupa musiała dojść po krach, ale na szczęcie udało się i można było rozpocząć wspólną zabawę. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, dzieliliśmy się wiadomościami, które znaliśmy wcześniej i poznaliśmy też nowe. Na własnej skórze pingwinki doświadczyły efektu topnienia lodowców, gdy podczas zabawy malały „kry” i trzeba było na nich się zmieścić. Bawiliśmy się też w pingwinie przedszkole. A na koniec oglądaliśmy prezentację o Antarktydzie i pingwinach.
A po zupie była kolejna niespodzianka – deser Pingwin.
Był to kolejny miły i atrakcyjny dzień, który mamy nadzieję na stałe zagości w naszym kalendarzu imprez.