We wtorek, 7 marca , nasze przedszkole odwiedził pan pszczelarz. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych.
Gość opowiadał nam o życiu i zwyczajach pszczół, o tym, jak zbierają pyłek, czym się żywią, a co produkują.
Dzieci dowiedziały się, jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Pan Piotr zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w pracy pszczelarza ( odkurzacz, szczotka do zamiatania, kraty przegrodowe). Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Pan pszczelarz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa podczas kontaktu z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza. Podkreślił również walory zdrowotne miodu, opowiedział o jego rodzajach i smakach.
Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Panu Piotrowi za mile spędzony czas.
Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał plaster wosku, by później samodzielnie wykonać i ozdobić świeczkę, którą mógł zabrać do domu.