Jak każdego roku, razem z naszymi przedszkolakami pożegnaliśmy zimę i radośne przywitaliśmy PANIĄ WIOSNĘ 😉 Kalendarzowa wiosna w tym roku wypadła we wtorek (oczywiście 21 marca)…
Wszystkie przedszkolaki wyposażone w kwiaty wyruszyły do Parku Szczytnickiego, aby symbolicznie pożegnać ZIMĘ.
Każdy otrzymał kostkę lodu, chwileczkę potrzymał w dłoniach, odczuł chłód i rzucił lód w stronę wody. Ten gest potwierdzał, że już nie chcemy zimy. zimna i chcemy się od tego uwolnić. Ten sposób pożegnania zimy jest bardzo ekologiczny, nie zaśmiecamy środowiska, rozpuszczony lód nie zabrudzi wody. A jeśli rzucona kostka lodu nie wpadła do wody to jej wilgoć pomoże budzącym się do życia roślinom. Dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy pomogli nam zorganizować ten barwny, wiosenny pochód zaopatrując swoją pociechę w wiosenne kwiaty.