5 kwietnia, w ramach prowadzonej w naszym przedszkolu akcji – „Cały Wrocław czyta dzieciom”, przedszkolaki z grupy „Skowronków”, wybrały się do pobliskiej biblioteki, mieszczącej się przy ul. 9 maja we Wrocławiu.
Spotkanie prowadzone było przez panią pracującą w bibliotece, a tematem przewodnim były ptaki.
Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci wysłuchały wielu czytanych przez panią historii i wierszy o ptakach, obejrzały ciekawe ilustracje, a także zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się również, jak należy dbać o książki.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.
W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z przeróżnymi, bardziej lub mniej znanymi, ptakami. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, pani bibliotekarka wręczyła dzieciom bociany- obrazki do pokolorowania.
Pani prowadzącej spotkanie bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, jeszcze na pewno tam wrócimy!