We wtorek 23 maja 2017 roku, odbyła się SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej (WKE) pod hasłem ,,W zielonym ogrodzie”. Było to jedno z działań projektu ,,Od inspiracji do kreacji” –który realizuje również nasze przedszkole. Tym razem gospodarzami imprezy było Przedszkole nr 48 przy ul. Bartla.
W spartakiadzie wzięły udział trzy przedszkola: Przedszkole 121 „Zielone Przedszkole” , Przedszkole nr 77 „Tęczowe Siódemki” z ul. Niemcewicza i Przedszkole 48 z ul. Bartla.
Celem było, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzenie czasu, nawiązanie nowych znajomości z innymi przedszkolakami. Poszczególne zadanie, które miały wykonać przedszkolaki, wymagały od zawodników zwinności, szybkości, dobrego węchu, ważna była również umiejętność współpracy w zespole.
Wszystkie przedszkolaki z zapałem i poświęceniem przy dopingu innych dzieci uczestniczyli w zawodach. Wszyscy dobrze sobie poradziły, każda z grup zdobyła taką samą liczbę punktów, były gorące brawa i zadowolenie, uśmiechy nie schodziły nam z ust.
Uczestnicy SPARTAKIADY PRZEDSZKOLAKÓW otrzymali dyplomy i drobne upominki. Po ciężkich zmaganiach zawodnicy zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek, który na świeżym powietrzu bardzo nam smakował.
To była świetna zabawa, przy muzyce którą długo będziemy pamiętali, pogoda nam dopisała świeciło słoneczko, tak długo wyczekiwane tej wiosny. A na pamiątkę mamy super zdjęcia i spacer Alejami parku Szczytnickiego.
 SIKORKI- Wioletta Surowiecka