Święto wrocławskich przedszkolaków w tym roku odbyło się 6 czerwca 2017 r przy Hali Stulecia. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017.
Ubrani w zielone koszulki i czapeczki przeciwsłoneczne wybraliśmy się w dobrze nam znane, ze spacerów, okolice czyli w pobliże Hali Stulecia.W Dniu Przedszkolaka brały udział dzieci z grup „Sówek”, „Jaskółek”, „Sikorek”, „Kaczuszek” , „Skowronków”. Na scenie czekali już organizatorzy i konferansjerzy. Po przywitaniu się ze wszystkimi dzieciakami odbyła się prezentacja wybranych dyscyplin wchodzących w zakres The World Games. Mogliśmy w skrócie poznać, nieolimpijskie, niektóre mało nam znane dyscypliny sportowe.
Organizatorzy przygotowali dla przedszkolaków stanowiska animacyjne związane z dyscyplinami The World Games. Tam już na „własnej skórze” poznaliśmy smak rywalizacji sportowej w poszczególnych dyscyplinach. Rzucaliśmy do celu rzutkami , płynęliśmy
„ na sucho” kajakiem górskim , rzucaliśmy piłką Rangersów , pograliśmy w uni hokeja.
Dodatkowo oglądaliśmy pokaz ogromnych baniek mydlanych , bawiliśmy się balonami w różnych kształtach i poznaliśmy piłki edubool.
To był super dzień spędzony na sportowo.