W ostatnim dniu maja nasze dzielne przedszkolaki wybrały się do Parku Szczytnickiego, aby wziąć udział w XIV Rajdzie Smoka Strachoty
To kolejna imprezie organizowana w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.
Rajd „Smoka Strachoty” jest imprezą przeznaczoną dla dzieci z wrocławskich przedszkoli i ma charakter rekreacyjno – krajoznawczy. Głównym celem rajdu jest zintegrowanie społeczności przedszkolnej, rozwijanie wśród dzieci zamiłowania do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, wzbogacenie wiedzy o legendach i wydarzeniach związanych z naszym miastem – Wrocławiem.
Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały cały dystans rajdu, odwiedzając kolejne stacje konkursowe:
W czasie rajdu dzieciom udało się wypatrzeć wśród gęstej roślinności samego Smoka Strachotę, który okazał się stworem niezwykle łagodnym i kochającym ludzi.
Na koniec imprezy przedszkolaki mogły odpocząć podziwiając pokaz Fontanny Multimedialnej i …zjeść pyszne pączki przygotowane przez organizatorów.