Bądź przyjacielem zwierząt.

Od wielu lat prowadzimy akcję niesienia pomocy czworonożnym przyjaciołom z wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Akcja o wdzięcznej nazwie ”Przyjaciel kundel” ma na celu przybliżenie dzieciom problemu bezdomnych zwierząt, a także ukazanie sposobów niesienia pomocy krzywdzonym, porzuconym zwierzętom i uwrażliwienie na ich losy.
Udział w zainicjowanym projekcie jest dobrą i piękną lekcją wrażliwości dla dzieci przedszkolnych. Bo im większa wrażliwość i wiedza o problemach zwierząt, tym mniej niechcianych stworzeń trafia do schronisk.
Przez cały październik zbieraliśmy karmę dla zwierząt, wszak one są zdane wyłącznie na nas. Liczą na naszą dobrą wolę.
Dzięki takim ludziom, jak Państwo, ludziom wielkiego serca, ta akcja i w tym roku zakończyła się sukcesem. Swoją dobrocią i hojnością sprawiliście Państwo, że smutek w psich i kocich oczach zamienił się w radość. I niech trwa przez cały rok.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom, którzy włączyli się do szczytnej akcji niesienia pomocy zwierzętom, jak również zachęcamy do wspierania wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w każdej formie.
Dziękujemy również dzieciom i ich rodzicom za wzięcie udziału w konkursie fotograficznym pt. „Mój czworonożny przyjaciel”.