Trudno się nie zgodzić z Heleną Bechlerową, która pisała „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Czy jest wśród nas ktoś kto nie miał nigdy pluszowego misia?
Każde dziecko wie, że pluszowy miś to najlepsza przytulanka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie. Stał się nie tylko ulubioną zabawką najmłodszych – symbolem dzieciństwa, został także bohaterem wielu książeczek i filmów.
Chociaż Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada 25 listopada, wyjątkowo w tym roku, to miłe święto obchodziliśmy troszeczkę wcześniej, bo 23 listopada. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, który towarzyszył mu przez cały dzień. Przybyły różne misie, każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci z wielką radością przedstawiały swoje maskotki i opowiadały, dlaczego lubią się do nich przytulać. Przedszkolaki również niezapomniały o misiowych przebraniach, które dumnie prezentowały.
Podczas tego miłego święta dzieci śpiewały piosenki, słuchały wierszy o misiach, rozwiązywały rebusy i tańczyły do misiowej muzyki. Uczestniczyły w konkursach i zabawach ruchowych oraz degustacji misiowego specjału – miodziku.
Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę z misiem, oraz słodkie niespodzianki. Misiowa zabawa wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.