„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy…”
Ten staruszek w długim czerwonym płaszczu z siwą brodą i workiem prezentów to najbardziej wyczekiwany gość w naszym przedszkolu. Już od samego rana dzieciaki wyglądały przez okna , nadsłuchiwały dzwoneczków i zastanawiały się czym do nich przyjedzie.
W tym roku Mikołaj kazał na siebie czekać trochę dłużej , pewnie miał wiele grzecznych dzieci do obdzielenia prezentami , bo w naszym przedszkolu zjawił się dopiero „po zupce”.
Jego pomocnikami byli Marek i Jarek z zespołu muzycznego ,którzy zabawiali wszystkich przed wizytą długo oczekiwanego gościa. Czas więc szybko minął . bo pląsy i zabawy przy muzyce to cos co przedszkolaki lubią najbardziej.
I tak w trakcie zimowej piosenki , cichutko bezszelestnie w drzwiach pojawił się ON , Mikołaj ubrany w czerwony płaszcz , z siwa brodą i workiem prezentów. Wspólnie z dziećmi zaśpiewał piosenkę , chwilkę porozmawiał a potem dłuuugo dłuuugo rozdawał prezenty. A podarki były w tym roku niezwykłe.
Cóż dzień był wspaniały , radosny i pełen wrażeń szkoda , że na następne odwiedziny trzeba czekać przez kolejny rok