Dnia 20 lutego 2018 r. dzieci z grupy „Skowronków” zostały zaproszone do pobliskiego Przedszkola nr 48 przy ul. Bartla, by uczestniczyć w miedzy przedszkolnym konkursie czytelniczym „ Barwne życie w dolinie Muminków”.
Przed przystąpieniem do wydarzenia, dzieci musiały zapoznać się z kilkoma bajkami o Muminkach. Oglądaliśmy na tablicy interaktywnej kilka wskazanych, obowiązujących wg regulaminu konkursu odcinków, czytaliśmy wyznaczone opowiadania, po to aby zabłysnąć wiedzą na spotkaniu. Podczas samego konkursu dzieci miały do wykonania różne zadania związane z utworami. Tworzyliśmy trasę, którą Muminki mogłyby ze swojej krainy przebyć, aby znaleźć się w Polsce, budowaliśmy makietę domku Muminka, rzeki, łąki. Wśród świetnie przygotowanych uczestników nie było przegranych i każda z drużyn otrzymała nagrody.Było ich  5.  Zdobyte punkty były skrupulatnie liczone, a nad poprawnością wykonania zadań czuwało jury.
Celem konkursu było rozbudzenie w przedszkolakach zainteresowań czytelniczych. Bawiliśmy się świetnie i przyjemnie spędziliśmy czas!!! Zabawa była zorganizowana w ramach projektu „Od Inspiracji do kreacji”, którego hasłem przewodnim na ten rok jest KOLOR.
Dziękujemy za zaproszenie!