W mroźny zimowy dzień 28 lutego 2018r. przedszkolaki z grupy Jaskółek pojechały na umówione warsztaty kulinarne do Pizzerii Dominium na wrocławskim rynku.
Dzieci z niecierpliwością czekały na to wyjście i słusznie, gdyż miały okazję poznać
z bliska proces tworzenia najpopularniejszego włoskiego dania, oraz pracę pizzermana.
W restauracji powitała nas przemiła pani kelnerka i zaprosiła do stolików, na których rozłożone już były kredki i dla każdego kolorowanka. Następnie grupa podzielona została na 4-5 osobowe zespoły, które pod okiem mistrza przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy. Każde dziecko uczestniczyło w rytuale nalewania sosu, sypania sera i układania na wspólnej pizzy dodatków według własnego uznania i smaku. Duże wrażenie na dzieciach zrobił pokaz umiejętności pizzermana, który ubity przez dzieci placek ciasta, podrzucał i podkręcał jak latający spodek.
W oczekiwaniu na końcowy efekt kulinarnych zmagań, dzieci zajęły się kolorowaniem swoich obrazków, oglądały też umieszczone na ścianach fotografie z dalekiej Italii i starego wrocławskiego rynku.
Następnie przedszkolaki przystąpiły do degustacji swojej pizzy, popijając pysznym owocowym sokiem.
Mniam, mniam…wszystkie dzieci zajadały z wielkim apetytem nawet największe w grupie niejadki i wszystkie zgodnie stwierdziły, że pizza była baaaardzo smaczna.
A na koniec warsztatów, każdy przedszkolak otrzymał jeszcze w prezencie drobne gadżety.
Wycieczka bardzo udana, a dzieci z pewnością wróciły do przedszkola bogatsze
o nowe doświadczenia.