Wyjście do Zoo na warsztaty edukacyjne.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu o nazwie ,, Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian ekologicznych” Głównym celem warsztatów było, przekazanie najmłodszym dzieciom wiedzy o ochronie gatunków zagrożonych wyginięciem i upowszechnieniem wiedzy z ekologii, biologii i ochrony środowiska. Cele te realizowane są na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są zajęcia edukacyjne prowadzone dla dzieci w wieku przedszkolnym.

I tak w dniu 15.03.2018r. i 22.03.2018r. dwie grupy Kaczuszki i Sówki z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt.,, Opowieści afrykańskiej sawanny” i ,,Szlakiem jaja”.

Zaraz po pysznym śniadaniu dwie grupy Kaczuszki i Sówki wyruszyły spacerkiem przez Park Szczytnicki na warsztaty do Wrocławskiego ZOO. W trakcie drogi do Zoo panie nauczycielki powtórzyły z dziećmi zasady odpowiedniego i bezpiecznego zachowania się podczas pobytu w ZOO. Wszystkie przedszkolaki zgodnym chórem obiecały, że nie będą oddalać się od grupy i będą grzeczne na warsztatach.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowanie, słuchały i uczestniczyły w zajęciach, które prowadzone były w sali edukacyjnej. Grupa Kaczuszek i Sówek na warsztatach pt. ,,Opowieści z afrykańskiej sawanny” dowiedziały się: Co to jest sawanna?, Jakie zwierzęta zamieszkują?, Czy występują tam pory roku?, Kto w podziemnej kryjówce czeka na deszcz?, W jaki sposób żyrafa pije wodę?, Czy struś chowa głowę w piasek?, Kogo boją się zwierzęta przy wodopoju? Zajęcia były oparte na prezentacji multimedialnej z użyciem rekwizytów zwierząt, żyjących w Afryce.

Na warsztatach pt. ,,Szlakiem Jaja” dzieci dowiedziały się: Co dzieje się wewnątrz kurzego jaja?, Czy tylko ptaki wykluwają się z jaj?, Jak wygląda jajo rekina?. Dzieci również poznali tajemnicę rozrodu ryb, płazów, gadów, ptaków i owadów. Zajęcia były oparte na prezentacji multimedialnej z użyciem rekwizytów w postaci jaj gadów i ptaków oraz modeli dydaktycznych.

Po warsztatach korzystając z tego że byliśmy w ZOO odwiedziliśmy Afrykarium, gdzie przedszkolaki miały okazję niektóre pierwszy raz, przyjrzeć się bliżej zwierzętom tam żyjącym .

Wycieczka do ZOO była udana, dzieci były zadowolone, a więc była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze przedszkolaki.