Już od połowy marca w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci w trakcie zajęć poznawały zwyczaje i tradycje świąt z różnych regionów Polski. Wspólnie z rodzicami robiły palmy, wykonywały prace plastyczne związane ze świętami: zajączki, kurczątka, baranki, a także ozdoby na organizowany w przedszkolu wielkanocny kiermasz. W Wielki Czwartek 29 marca wszystkie przedszkolaki naszej placówki i pracujący personel uczestniczyli w tradycji poświęcenia pokarmów przez naszego katechetę ks Wojciech Wilgowicz Na pięknie przystrojonym stole były w ozdobionych koszach jajka malowane, była wędlina, chleb, sól, chrzan i słodkie „co nieco” w postaci drożdżowego ciasta z owocami. Po słowie wstępnym i wyjaśnieniu dzieciom symboliki danych produktów na wielkanocnym stole, ksiądz odmówił błogosławieństwo i pokropił święconą wodą pożywienie i wszystkich zgromadzonych. Na zakończenie złożyliśmy księdzu i sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Poprzez święconkę nasze przedszkolaki zostały wprowadzone w okres przygotowań do najważniejszych świąt w roku liturgicznym i kultywowania wielkanocnych tradycji.