9 kwietnia grupa Jaskółek gościła w progach Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pt. „Wiosenne muzykowanie”. Jest to nowa inicjatywa, która powstała z myślą o najmłodszych.
Wspólne spotkanie w tak monstrualnej, nowoczesnej budowli stało się niesamowitym przeżyciem nie tylko dla małych dzieci. Zajęcie odbyło się w tzw. czarnej sali, którą cechuje wyśmienita akustyka.
Prowadząca zajęcia animatorka zaproponowała uczestnikom kreatywne zabawy oparte na rytmie i improwizacji ruchowej, którym towarzyszyły dźwięki muzyki.
Przedszkolaki miały możliwość gry na bębnie pochodzącym z Afryki Zachodniej. Gra na nim wyzwoliła w dzieciach silne, pozytywne emocje. To było to!
W trakcie warsztatów wykorzystane były różnorodne formy przekazu języka obcego poprzez taniec, śpiew, elementy ruchu. Dynamiczny przebieg zajęcia i dodatkowe akcenty sprawiły, że przyswajanie języka obcego odbywało się niezauważalnie podczas zabaw. Całe warsztaty były prowadzone w języku angielskim. Dzieci uczyły się wyrażać siebie poprzez muzykę i co najważniejsze – świetnie się bawić!
Miła i swobodna atmosfera sprawiła, że czas szybko minął.
Zabrakło mam tylko zwiedzania tego pięknego gmachu. Ale jeszcze wszystko przed nami.