18 kwietnia – jaskółki miały możliwość obcować ze sztuką.

Wtorkowe przedpołudnie grupa jaskółek spędziła w Pawilonie Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej.
Na wejściu powitały nas jasne pomieszczenia o niesamowitej akustyce. Na śnieżnobiałych ścianach wiszą prace najznakomitszych polskich twórców drugiej połowy XX wieku i czasów współczesnych.
Warsztaty dla najmłodszych prowadzone były w przestrzeni wystawienniczej równolegle w dwóch grupach. Prowadziły je edukatorki, które szybko nawiązały kontakt przedszkolakami.
Odkrywanie Pawilonu zaczęliśmy od wejścia, by później skupić się na wnętrzu. Tematami przewodnimi warsztatów były zwierzęta oraz ciepło czy zimno, smutno czy radośnie – o palecie barw, która świetnie wpisywała się realizowany przez nas projekt „Od inspiracji do kreacji”.
Grupa pierwsza prowadzona przez panią Alicję poszukiwała zwierząt w muzeum. Szukaliśmy ich na obrazach i w rzeźbach. Natomiast druga grupa próbowała wyczuć się w inną materię, jaką jest niewątpliwie barwa. Tak zainspirowane do artystycznego działania dzieci same zaczęły w drugiej części warsztatów tworzyć. I wierzcie mi wyszły im cudowne dzieła sztuki.
Doświadczanie nowej, czystej przestrzeni pobudziło dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Ta doskonała przestrzeń daje dzieciom niezwykły potencjał interpretacji, spostrzegania i rozumienia sztuki. Myślę, że nie była to nasza ostatnia wizyta. Miło wspominamy czas spędzony w Pawilonie:-)