Nasza przedszkole od dwóch lat pracuje w  programie  „Od inspiracji do kreacji”.
W związku z powyższym w tym roku czekała nas akredytacja.
Pracujemy solidnie i prężnie  przez cały rok, dlatego do akredytacji byliśmy bardzo dobrze przygotowani.
Kiedy nadszedł ten dzień, czyli 12 kwietnia. po godz. 9.00 zaczęli się schodzić, zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie kapituły z panią Katarzyną Zawadzką – autorką programu na czele. Oglądało naszą  pracę, placówkę aż 7  znakomitych gości.

Na początku zaproponowaliśmy naszym gościom udział w przedstawieniu „Kolorowy sen krasnoludka”,którego autorką była Pani Ania Słowik- przedszkolny koordynator projektu.
Główne role, czyli role krasnoludków zagrały dzieci z grupy „Sówek”. Bardzo dzielnie na niebiesko „malowały” z nimi Wróbelki, Sikorki malowały na pomarańczowo-zielono a Jaskółki na czerwono , druga część Sówek na żółto i Kaczuszki na fioletowo.
Po tym pięknym i barwnym przedstawieniu panie zostały zaproszone przez panią Alinkę Zmitrowicz- Kulę do oceny zajęcia przez nią przygotowanego.
Skowronki wzięły udział w grze „Kolorowa łąka”.
Starszaki  po wykonaniu kilku trudnych zadań dotarły na metę i wspólnie stworzyły piękną i barwną łąkę. Skowronki podczas tej zabawy były wyjątkowo „bezpieczne”, bo nad każdą kolorową grupą czuwał jeden „Młodszy przewodnik” ( zaprosiliśmy do zabawy gości)
W ten sposób w zajęcia , które były obserwowane i oceniane przez kapitułę zaangażowane było przedszkolaki ze wszystkich grup.
Po tej oficjalnej części goście zostali zaproszeni na patio, gdzie zgromadzona była cała dokumentację potwierdzająca naszą 2-letnią działalność, pokazano prezentację przygotowaną specjalnie na potrzeby spotkania.
Po paru godzinach rozmów ogłoszono wyniki.
Gratulacje dla całej placówki, gdyż na 88 punktów zdobyliśmy ich 80. Otrzymaliśmy  bardzo ciepłe słowa         i gratulacje, tym cenniejsze, że niektórzy goście byli w naszej placówce po raz pierwszy. Bardzo się u nas szacownej kapitule podobało.
Zdjęcia dokumentujące to dla nas bardzo ważne wydarzenie można oglądać na stronie internetowej.(zdjęcia z akredytacji)