24. maja 2018 r. dzieci z grupy „Skowronków” i ” Jaskółek” uczestniczyły w warsztatach ekologicznych pt. „Zielona rodzina”, zorganizowanych w naszym przedszkolu, a finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest podnoszenie poziomu świadomosci ekologicznej u dzieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Dzieci rozmawiały o ochronie otaczającego nas środowiska, obejrzały interesujące filmy przyrodnicze, m. in. o prawdziwej przyrodniczej perełce i jedym z najpiękniejszych miejsc na mapie naszego kraju – Dolinie Baryczy oraz o Górach Stołowych. Zakończeniem warszatatów było wyjście na zewnątrz, gdzie każdy przedszkolak samodzielnie, od początku do końca, sadził wybraną przez siebie roślinkę, upiększając naszą kaloszkową rabatkę.