BAWIMY SIĘ W KOLORY

Pod takim hasłem bawiliśmy się z dziećmi w pierwszym tygodniu czerwca, jednocześnie świętując DZIEŃ DZIECKA. Było to także podsumowanie programu „Od Inspiracji do Kreacji” i tegorocznego hasła KOLOR
Zaczęliśmy w poniedziałek DNIEM CZERWONYM. Już od rana przychodziły dzieci ubrane na czerwono, bo już pogodzinie 9 zaczęły się czerwone zabawy, tańce, przebierańce i liczne czerwone atrakcje.

We wtorek królował kolor NIEBIESKI, bo tego dnia świętowaliśmy DZIEŃ WODY. I to był chyba najbardziej mokry dzień w roku. Oprócz zabaw z kolorem niebieskim i doświadczeń z wodą dzieci miały możliwość rozegrania wodnej bitwy. Uzbrojone w jajka, pistolety, karabiny przy bardzo sprzyjającej pogodzie nastąpiło wielkie lanie. Tego dnia mało kto był suchy. Oczywiście po zabawie dzieci przebrały się w suche ubrania, a o wrażeniach opowiadały jeszcze długo.

Środek tygodnia to dzień, w którym królował kolor ŻÓŁTY. I żółtych atrakcji tego dnia również nie brakowało, o czym mogą świadczyć m.in. prace plastyczne wiszące w naszej galerii.

W czwartek obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Najstarsze 4 grupy z naszego przedszkola brały udział w imprezie zorganizowanej w Hali Stulecia. Dwugodzinna impreza przyniosła naszym dzieciom wiele radości i uśmiechu. Wspólne zabawy, tańce, oglądanie pokazu karate, ale przede wszystkim przepiękne malunki na twarzach sprawiły wiele przyjemności.

W piątek obchodziliśmy DZIEŃ TĘCZOWY-KOLOROWY.
Oprócz atrakcji, które przygotowały nauczycielki swoim dzieciom w poszczególnych grupach, była możliwość układania kolorowych rangoli. Dzieci z kolorowych zakrętek układały wzory większe, mniejsze, ale wszystkie godne zachwytu. Przez cały dzień mogliśmy je podziwiać na naszym podwórku. Zdjęcia z całego kolorowego tygodnia do do oglądnięcia na naszej stronie.