„Dzień dobry Ci Królu Lulu”
W poniedziałek 28 maja grupa Jaskółek i Kaczuszek pojechała do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka na przedstawienie pt. ,,Bal u Króla Lula”.
Była to prosta sztuka skierowana do najmłodszych widzów, zrealizowana w konwencji sztuki cyrkowej.
Znakomite kreacje aktorskie, dowcipne kostiumy, kolorowa, piękna scenografia przypominająca właśnie arenę cyrkową. Z łatwością te elementy przyciągnęły uwagę najmłodszego widza wprowadzając go w świat niezwykły i wielobarwny.
Spektakl bardzo podobał się dzieciom, które stały się współtwórcami widowiska opartego na wesołych wyliczankach, grach słownych i rymowankach tworzących wiele zabawnych sytuacji. Aktorzy często podejmowali z dziećmi dialog ze sceny, angażowali je do wspólnego wygłaszania prostych rymowanek łatwo wpadających w ucho. Zadawali widowni pytania i prosili o pomoc w poszukiwaniu zaginionych rzeczy. Liczne interakcje sprawiły, że dzieci wkraczały w tę niezwykłą krainę i stając się jej częścią.
Młodzi widzowie reagowali bardzo emocjonalnie, dynamicznie wręcz żywiołowo.
No może nasza Ewcia nie koniecznie.
Dzieci mogły przekonać się, że pomimo różnic i sporów zawsze wszystko można doprowadzić do zgody i pozytywnego zakończenia.
Myślę, że w tym baśniowym, sympatycznym królestwie Lulalii dzieci dostały sporą dawkę humoru sytuacyjnego gwarantującego świetną zabawę.
Na pożegnanie zostaliśmy poczęstowani słodkościami.