Dnia 10 września 2018 roku dzieci z grupy Kaczuszek wraz z Panią Anią, Adą i Evą udały się na Plac Solny, aby wziąć udział w projekcie „KLIMATYCZNIE EKO- LOGICZNIE”, którego celem jest edukacja dzieci na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez współpracę placówek promujących ekorozwój.
Kaczuszki przygotowywały się tego wydarzenia wcześniej, projektując i wykonując pod okiem swoich pań strój ekologiczny – w całości z materiałów pochodzących z recyklingu.
Kreacja z płyt CD została zaprezentowana podczas konkursu z nagrodami wywołując w uczestnikach spotkania duże zainteresowanie. Wraz z innymi przygotowanymi pomysłami została wyróżniona, każdy z uczestników konkursu zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrody.
Podczas happeningu dzieci miały również możliwość wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie dla nich animacjach i zabawach tanecznych, eksperymentach, warsztatach o tematyce ekologicznej, stoiskach tematycznych oraz otrzymaniu ekologicznych gadżetów. Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i uśmiechy na twarzach dzieci i pań.