W ramach „Nowoczesnej edukacji ekologicznej dla dzieci” w październiku mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu panią Kornelię, która w sposób niezwykle profesjonalny przekazała dzieciom cenną wiedzę z zakresu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Kładąc szczególny nacisk na segregację odpadów i recykling. Dzieci dowiedziały się również, jak troszczyć się o naturę i co kryje się pod skrótem PSZOK. Rozwiązując przeróżne zadania i zabawy dotyczące tej tematyki wykazały się dużą znajomością i wiedzą wyniesioną z domu.
Z wielką radością przystąpiły do pomalowania otrzymanych pod koniec warsztatów toreb ekologicznych, które posłużą do wielokrotnego użycia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie zaczynem do prezentowania w przyszłości właściwych postaw proekologicznych.