W piątek 19 października 2018 roku nasze przedszkole odwiedziła Królowa Polskiej Jesieni – Pani Dynia.
Dzieci bardzo długo przygotowywały się do jej wizyty. Już tydzień wcześniej przynosiły do przedszkola różne dynie: począwszy od najmniejszych dyń ozdobnych, skończywszy na wielkich, liczących nawet kilka kilogramów okazów.
W piątek prawie wszystkie dzieci przyniosły pięknie przyozdobione dynie.
Na wystawie przed wejściem do przedszkola mogliśmy podziwiać: Dynie – Jeże, Dynie – Kotki, Dynie – Lampiony oraz wiele innych bliżej nieokreślonych wytworów dziecięcej wyobraźni.
W tym dniu wszyscy ubrali się dla Królowej na pomarańczowo. Panie nauczycielki – Iwona Finke i Alina Zmitrowicz – Kula przygotowały ciekawostki, wesołe zabawy oraz gry, których motywem przewodnim była bohaterka dnia – Królowa Polskiej Jesieni – Dynia.
Po pełnym wrażeń dniu wszyscy mogli posilić się specjalnie przygotowaną na ten dzień pyszną zupą. Jaką? – Oczywiście dyniową!!!