„Ponad 4,8 mln uczniów (4 815 000) i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty (468 930) z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych (24 120) zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez MEN.
Wśród zgłoszonych nie mogło zabraknąć również naszego przedszkola.
9 listopada o godz.11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski , ubrani w biało czerwone barwy oraz zaopatrzeni w baloniki w barwach narodowych.
Udało nam się odśpiewać 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego , których dzieci nauczyły się podczas zajęć w przedszkolu. Oczywiście najgłośniej śpiewały starszaki .
Rekord dla Niepodległej miał na celu pokazanie dzieciom , że wszyscy jesteśmy Polakami ,że jesteśmy dumnymi ze swojej Ojczyzny.
W czasie śpiewania hymnu w ogrodzie przedszkolnym zrobiliśmy dzieciakom wspólne zdjęcie ( Pan Wojtek w tym celu wszedł na dach przedszkola , aby wszystkie przedszkolaki znalazły się na fotografii).