13 listopada 2018r. grupa Sówek i Jaskółek zaproszona została do Szkoły Podstawowej nr 66 im Zbigniewa Herberta na uroczystość poświęconą setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Stała się ona okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości. Uczniowie klasy zerowej i pierwszej „a” przybliżyli przedszkolakom historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zaprezentowali bogaty program artystyczny obejmujący recytację wierszy, wspólny śpiew hymnu, pieśni i piosenek patriotycznych, a także piękny montaż słowno- muzyczny. Gromkie brawa w czasie występu uczniów były wyrazem zrozumienia przekazywanych treści i wysiłku włożonego w przygotowanie tego spotkania. Dzieci podkreśliły trud walki o wolność Ojczyzny podejmowany przez całe pokolenia Polaków. Nastrój towarzyszący tej doniosłej uroczystości sprawił, że była wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. A przejrzyste przesłanie sprawiło, że powinniśmy cieszyć się z życia w wolnym, pięknym kraju i być dumnymi Polakami.