100 KOKARD NA 100 LAT POLSKI
8 listopada 2018 roku takim właśnie hasłem zaprosiłyśmy rodziców dzieci naszych przedszkolaków na warsztaty wykonania kokard narodowych. Kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci jest doniosłym zadaniem w pracy nauczyciela. To my we współpracy z rodzicami przygotowujemy dziecko do życia w społeczeństwie, kształtujemy jego poczucie tożsamości narodowej, a także uczymy okazywania miłości i szacunku swojej małej i wielkiej Ojczyźnie. Dlatego organizowanie tego typu spotkania w okresie Święta Odzyskania Niepodległości jest w naszej placówce tradycją już od wielu lat. Podobnie jak w latach ubiegłych, w scenerii w biało-czerwonych barw, przy akompaniamencie patriotycznych utworów i próbach wspólnego ich śpiewu, dzieci, rodzice i babcie przedszkolaków kleiły kokardy dla siebie i swoich najbliższych. Przypięte 11 listopada do ubioru miały świadczyć, że to radosne święto – 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeżywamy razem, we wspólnocie milionów Polaków.
Wspólne przygotowywanie kokard stanowiło sympatyczną zabawę doskonalącą sprawność manualną przedszkolaków, a jednocześnie było to spotkanie autentyczną lekcję patriotyzmu.
Personel naszej placówki wywiązał się natomiast z zadania i wykonał na prośbę Rady Osiedla na którym mieści się nasza placówka nie 100, a 200 kokard, które miały być patriotycznym akcentem na organizowanej przez radę uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.