19 listopada dzieci z grupy SKOWRONKÓW wybrały się do Planetarium znajdującego się przy Instytucie Astronomicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji edukacyjnej i pokazie multimedialnym pt. „Spacer po nocnym niebie”. Podczas lekcji dzieci zapoznały się z planetami naszego układu słonecznego i uczyły się umiejętności umiejscawiania na sklepieniu niebieskim najważniejszych gwiazdozbiorów i galaktyk. Poznały kilka legend, z których dowiedziały się jak nadawano imiona niektórym gwiazdom i gwiazdozbiorom. Zobaczyły między innymi: Mały Wóz (Mała Niedźwiedzica), Duży Wóz (Duża Niedźwiedzica). Mogły również zaobserwować jak zmienia się nocne niebo w ciągu doby i roku. Na koniec zajęć dzieci aktywnie odpowiadały na pytania oraz zadawały własne. Dla grupy SKOWRONKÓW był to poranek pełen wrażeń.