dav

W ubiegłym tygodniu, w dniach 18-20 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne,podczas którego przedszkolaki z dwóch najstarszych grup Sówek i Jaskółek zaprezentowały pieczołowicie przygotowane Jasełka Bożonarodzeniowe. Wprowadziły rodziców i zaproszonych gości w nastrój świątecznej atmosfery. Swoje umiejętności wokalno – recytatorskie oraz aktorskie z wielkim zaangażowaniem prezentowały wywołując podziw i wzruszenie widzów. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, tańczyły, śpiewały pastorałki i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były też partie solowe w wykonaniu Helenki i Nadii. Licznie zgromadzeni goście po zakończonych występach nagradzali małych aktorów gromkimi brawami. Uroku inscenizacji dodała świąteczna oprawa. Dzieci w pięknych strojach doskonale prezentowały się na tle subtelnej błękitno- białej dekoracji. Przy blasku świec, lampionów, dzieliliśmy się po staropolsku opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Na stołach nakrytych świątecznymi obrusami, na których królowały makowce, orzechy, owoce, własnoręcznie wykonane i ozdobione przez dzieci pierniczki, oraz przy dźwiękach kolęd i pastorałek dzieci wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. A przesympatyczna rodzinka Jasia z grupy Jaskółek umilała nam czas grając kolędy.

Grudzień w naszym przedszkolu to wyjątkowo pracowity i szczególny okres dla dzieci i całego personelu. To okres radości i wielkich marzeń dla wszystkich, poprzez tradycje związane z  Bożym Narodzeniem.

Spotkanie wigilijne było oderwaniem się na chwilę od codziennej rzeczywistości, od tego całego pędu i biegu, który towarzyszy nam każdego dnia. Wszyscy czuli radość, a przeżyte chwile zostaną na długo w pamięci. Wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.