dav

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Gdy pytałam dzieci z czym kojarzą im się te święta, padały odpowiedzi, że z Mikołajem, śniegiem, dzwoneczkami, choinką i prezentami, gwiazdką i pierniczkami. Ale jeden z chłopców powiedział, że wtedy wszyscy są razem… wzruszyłam się.

Tak, bycie razem to wielka wartość.  Dlatego od lat hołdujemy tradycji wigilijnego bycia razem – dzieci i cały personel przedszkola. Taka przedszkolna wigilia w tym roku, 2018-ym, odbyła się 19-go grudnia w samo południe. Na stołach zasłanych obrusami i udekorowanych świątecznymi stroikami zagrały kolory: barszczu z uszkami, ryby, sałaty i pomidorków. Zapachniało makowym ciastem i piernikami.  Biel opłatka w blasku świec prowokowała do wypełnienia jej życzeniami.   A potem było już kolędowanie. I proszę mi wierzyć, dzieciakom wcale nie przeszkadzało to, że kolęda ma również zwrotki. Ulubiony refren śpiewały z każdym powtórzeniem z coraz większym zaangażowaniem … czyli głośniej i głośniej. Potem był już tylko refren, i radość.

Kazimiera Wójcicka