Grupa dzieci siedzą na podłodze , w tle dekoracja teatralna

Pracujemy… pomimo pandemii.
Zapraszamy do przedszkola aktorów i ich teatr.
Tym razem gościliśmy Studio artystyczne Arlekin dwa razy . Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w spektaklach teatralnych pt „ O księciu nieśmiałym i śmiałej księżniczce oraz „ O niegrzecznym Czerwonym Kapturku”

Pierwszy spektakl opowiada o kłopotach królewskiego dworu – bo czy może istnieć dla ministra większe utrapienie, niż nieśmiały Książę, któremu ani śni się ratowanie Księżniczek i walka ze smokami? Owszem może… nadmiernie śmiała i odważna Księżniczka która uwielbia jeździć konno, biegać po polach i lasach, a na przyjęciach głośno i wyraźnie wyraża swoje zdanie… a cały dwór rwie włosy z głów co nowego wymyśli.

Drugi spektakl to bohaterowi dobrze znani dzieciom-
bo przecież wszyscy znamy historię o dobrej, uczynnej dziewczynce wędrującej z koszykiem łakoci i złym, okrutnym wilczysku, które usiłowało pożreć ją i biedną babcię (łakoci zapewne także nie oszczędzając). Ale czy zastanawialiście się kiedyś…dlaczego? Spacerujesz sobie spokojnie lasem, pilnując swoich spraw, aż tu nagle wyskakuje ktoś z przeraźliwym piskiem i bez choćby najdrobniejszego powitania szarpie Cię za ogon, paca po głowie łapami..

Historia opowiedziana oczami czworonoga. ucząca dzieci, czy i jeśli już – jak zbliżać się do naszych czworonożnych przyjaciół.
Zabawy i radości było co niemiara a aktywny udział naszych dzieciaków w przedstawieniu to dowód na to że bajki były ciekawe.