kula ziemska

24 maja dzieci z grup Sikorki, Kaczuszki, Skowronki, Jaskółki i Sówki wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Edukacyjne Ekolandia.

Ich tematem była segregacja odpadów oraz ochrona środowiska naturalnego m. in. poprzez oszczędzanie wody i energii.

Do którego pojemnika wyrzucić skoszoną trawę? Co zrobić ze zużytą baterią? Gdzie wrzucić karton po mleku a gdzie paragon ze sklepu? Czy warto pakować kanapki w folię aluminiową? Czy na zakupy zabierać długo rozkładającą się foliową reklamówkę czy może wybrać torbę wielokrotnego użytku? Co zrobić ze starą lodówką, pralką, mikrofalówką? Jak oszczędzać?

To tylko część z pytań na które odpowiadały nasze przedszkolaki.

Dzieci dowiedziały się, że odpady to nie śmieci, lecz wartościowe surowce. Poznały pojęcia: selektywna zbiórka, odpad – surowiec, recykling, odpad niebezpieczny, PSZOK. Mogły też zobaczyć jak działają specjalne urządzenia do zgniatania plastikowych butelek czy sprawdzania baterii. A na koniec zagrały w ekologiczne memory

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom ekologicznym dzieci utrwaliły i wzbogaciły swoją wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i ochrony środowiska.