pies leżący na dywanie

We wrześniu do przedszkola przyszedł na czterech łapach szczególny gość – pies  bearded colli, który wabi się Master. wraz ze swoją opiekunką Panią Małgosią Greniuk

W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jakie zasady obowiązują  podczas zabawy z psem, jak prawidłowo go głaskać, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga.

W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy.

Tablica interaktywna z różnymi częściami ciała czworonoga pomogła   dzieciom uświadomić  różnice i podobieństwa w wyglądzie zwierzęcia i człowieka.

Pod koniec zajęć każde dziecko „wyprowadziło” psa na krótki spacer i doświadczyło ogromnej radości z bliskiego  kontaktu czworonożnym przyjacielem.

Dzieci nauczyły się prawidłowego kontaktu ze zwierzęciem, nabrały pewności siebie i przełamały lęki. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo radości u wszystkich przedszkolaków, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.