17.02 obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tego dnia i nasze przedszkole zamieniło się w kociarnię 🙂 Dzieci uczciły to wyjątkowe święto przebierając się za kotki, dorysowując sobie wąsiki, doczepiając ogonki, uszka i przynosząc kotki maskotki.

Na początku nasze przedszkolaki oglądały ilustracje kotów różnych ras. Dowiedziały się co koty jedzą, jakie mają zwyczaje i jak o nie dbać. Później były wesołe „kocie zabawy” takie jak gimnastyka, turlanie kłębków wełny, wydawanie kocich odgłosów, zagadki a także śpiewanie kocich piosenek i kocie tańce. Nie zabrakło również kart pracy z ciekawymi zadaniami związanymi z kotami jak i prac plastycznych których bohaterami były oczywiście koty.

Ten dzień był pełen wrażeń i wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Ale celem obchodów tego dnia było również podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los bezdomnych i porzuconych zwierząt. KOT to zwierzę uwielbiane i hodowane na całym świecie. To zaraz obok psów ulubiony towarzysz człowieka . Dzień Kota podkreśla, jak ważni są pupile dla ich właścicieli. A dla wszystkich którzy kota nie mają jest okazją żeby  zastanowić się jak można pomóc kotom np. odwiedzić schronisko lub wesprzeć finansowo swoją lokalną organizację pomocy bezdomnym kotom. Wiele takich miejsc potrzebuje karmy, koców lub pieniędzy na opiekę weterynaryjną.

Jak zwykle w naszym przedszkolu świetną zabawę połączyliśmy z edukacją 🙂