Muzykowanie na dywanie

W naszym przedszkolu tradycją stały się cykliczne spotkania z tzw . „żywą muzyką”, które mają na celu wyrobienie i utrwalenie umiejętności słuchania i przeżywania muzyki już w najmłodszym wieku, jak również zainteresowanie dzieci różnymi formami i gatunkami muzycznymi poprzez wprowadzenie elementów zabawy.

Spotkania odbyły się w poszczególnych grupach, w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego.

Podczas muzycznych podróży dzieci miały możliwość zapoznać się z wyglądem, budową i brzmieniem wiolonczeli, keyboardu, harfy, a także aktywnie uczestniczyć w tych mini koncertach. Jedną z ulubionych zabaw była między innym – „Jaka to melodia?”. Na podstawie melodii dzieci rozpoznawały utwór. Pojawiły się tutaj piosenki takie jak: „Wlazł kotek na płotek”, „Nie chcę Cię znać”, „Jedzie pociąg z daleka” czy też muzyka z bajek. Okazało się, że nasze przedszkolaki mają wspaniały słuch, a utwory rozpoznawały po kilku usłyszanych dźwiękach.

Spotkania dostarczyły przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń, wprowadziły dzieci w świat muzyki klasycznej, ludowej, melodii i rytmów, a także przybliżyły dzieciom muzykę z dawnych lat.

Tak, więc myślę, że warto zaszczepić w dziecku zamiłowanie do muzyki.