AKADEMIA DOKTORA PIEPRZYKA

Dnia 4.04.2022r po raz drugi nasze przedszkole odwiedził DOKTOR PIEPRZYK ze swoimi pomocnikami.  Są oni twarzą kampanii zdrowotnej pt. Akademia Doktora Pieprzyka, której celem jest wyrobienie u najmłodszych świadomości jak słońce może zagrażać skórze oraz jak można się przed nim chronić. Kampania chce również budować świadomość, że choroby onkologiczne skóry w tym jedna z najgroźniejszych – czerniak, są wyleczalne. Najlepszą drogą do utrzymania pełnego zdrowia jest wczesne wykrywanie zagrożenia, dlatego pomysłodawcy zaczynają edukację od najmłodszych.Wiedza przekazywana jest poprzez wesołą zabawę i specjalnie przygotowaną piosenkę. Wdrażany program wyrabia też w dzieciach prawidłowe przyzwyczajenia, co do obserwowania swojej skóry oraz osób bliskich, jak rodzice, czy dziadkowie.

Nasze dzieci od kilku dniu uczyły się śpiewać i w całym przedszkolu było słychać słowa piosenki „Pieprzyk, gdy jest piękny, zdrowy, to jest mały i brązowy, lecz gdy zacznie swędzieć, krwawić, Doktor musi go naprawić….”.

Doktor Pieprzyk zaprosił również pomocnika Magika, który przypomniał dzieciom jak należy walczyć z wirusami, pokazując wszystkim kilka sztuczek.

Każde dziecko dostało lupę, która będzie nam na pewno jeszcze przez dłuższy czas będą przypominać o tym miłym spotkanie.

Program Akademia Doktora Pieprzyka realizowany jest pod patronatem naukowym dr n. med. Jacka Calika przez Fundację Akademia Doktora Pieprzyka.