Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia po zimie. W Wielką Sobotę święci się pokarmy, my  pokazaliśmy dzieciom co powinno znaleźć się w tradycyjnym koszyczku: baranek,jajka,chrzan, wędlina, ser, sól,ciasto ( babeczka). Każdy nasz przedszkolak dostał ufarbowane naturalnym barwnikiem cebulowym jajko. Malowaliśmy je. Zjedliśmy pyszny żurek z białą kiełbaską, panie kucharki upiekły świąteczną babkę. Przyszedł też Zajączek z prezentami dla dzieci. Zaglądał przez okna, stukał w szyby i kręcił swoim małym ogonkiem, ale co najważniejsze ukrył 6 koszyczków dla wszystkich naszych grup. W koszyczkach były jajka-niespodzianki, a dla dzieci , które mają uczulenie na czekoladę inny, mały prezencik. Przedszkolaki musiały się dużo natrudzić, aby odnaleźć ukryte ajeczka. Lubimy te świąteczne,polskie zwyczaje. Lubimy wiosnę!