Od 4 do 31 maja Przedszkole 121 „Zielone Przedszkole” po raz pierwszy brało udział w kampanii „Rowerowy Maj”.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, hulajnogę, deskorolkę czy rolki jako środek transportu, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii były bardzo proste: każdy przedszkolak i nauczyciel, który w maju dotarł do placówki w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymywał naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy. Byli tacy którym udało się zdobyć wszystkie przewidziane 20 naklejek gdyż bez względu na pogodę każdego dnia wybierali aktywny przyjazd do przedszkola 🙂 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji. Zainteresowanie i zaangażowanie dzieci i rodziców było tak duże że na pewno Rowerowy Maj na stałe zagości w naszym przedszkolu.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kampanii.Zdjęcia do Rowerowego maja