Słoneczny, przepiękny dzień!

25.06.2022r w naszym przedszkolu spotkaliśmy się wszyscy, my , nauczyciele i pracownicy przedszkola ,

z Wami-rodzicami i dziećmi – „naszymi dziećmi”.

Po wielu miesiącach przymusowej izolacji, nareszcie twarzą w twarz, nareszcie z możliwością obserwacji Waszych  uśmiechów i z możliwością realnych przytulasków!!!

Dzieci, jak i rodzice mieli możliwość skorzystania z wielu przygotowanych dla nich atrakcji.

Jedną z nich były bańki mydlane GIGANT, które można było podziwiać, a nawet się w nie zanurzyć. Kto tylko miał jakiś „zaczep” na głowie (niezależnie od płci), mógł zapleść sobie wakacyjny, kolorowy warkoczyk.  W zgaduj – zgaduli Smoka Obiboka można było wygrać atrakcyjną nagrodę.

„Ptakoszukanie” cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzięki tej zabawie , zarówno rodzice jak i dzieci mogli dokładniej poznać nasz ogród – plac zabaw i jego tajemnice. Dzieci wyposażone w paszporty ptasie szukały ukrytych ptaków.

Były też szachy plenerowe, chodzenie na szczudłach, krykiet i „pajączek” – zabawa sprzyjająca współpracy i rozwijaniu koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Niezwykłą popularnością cieszyły się zaproponowane uczestnikom pikniku rozgrywki w piłce nożnej na  profesjonalnym boisku, pokrytym sztuczną trawą.

Było też malowanie twarzy, malowanie na kartonowych pudłach i folii. W ten gorący, sobotni dzień prawdziwą przyjemnością było wzięcie udziału w „bitwie” balonami napełnionymi wodą!!!

To co powyżej, to dla ducha i emocjonalnych przeżyć.  Nie zabrakło też przyjemności dla ciała.

Pyszny żurek, kiełbaski, wytrawne mufinki i słodkości, również od Państwa, uatrakcyjniły to nasze spotkanie (cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wydzielenie miejsca w sali rekreacyjnej, do zajęć dodatkowych).

Kawa, herbata i lemoniada sprzyjały zacieśnianiu przyjaźni i nawiązywaniu nowych znajomości.

Piknik Rodzinny 2022 był nadzwyczaj udany !!!